DLACZEGO WARTO?

Komfort cieplny to uczucie satysfakcji człowieka z warunków termalnych panujących w pomieszczeniu, w którym przebywa. Wynika on z bilansu ilości ciepła wytwarzanej przez organizm w wyniku metabolizmu, a stratami ciepła do otaczającego go środowiska.
Gdy zaczyna być gorąco, pogarsza się samopoczucie. W mieszkaniu lub w biurze zaczyna być duszno. Wysoka temperatura bywa dokuczliwa. W takiej sytuacji warto pomyśleć o klimatyzatorze, który nie tylko usunie nadmiar ciepła, ale jednocześnie obniży wilgotność powietrza, dzięki czemu komfort przebywania w pomieszczeniu znacząco się poprawi.

W KLIMA Plus oferujemy klimatyzatory, które mogą nie tylko chłodzić – pełnią jednocześnie funkcję grzewczą, co ma olbrzymie znaczenie w okresach przejściowych. Można bowiem dogrzewać wnętrze bez uruchamiania ogrzewania właściwego, jednocześnie dbając o właściwą wilgotność powietrza.
Urządzenia klimatyzacyjne umożliwiają regulację temperatury i wilgotności, poprawiając komfort cieplny. Podstawową funkcją klimatyzatorów jest eliminacja zewnętrznych i wewnętrznych zysków ciepła.

Klimatyzatory oferujemy w wersji monoblokowej i typu split. W przypadku monoblokowych - wszystkie niezbędne do pracy podzespoły są umieszczone we wspólnej obudowie, w przypadku typu split - składają się z dwóch połączonych ze sobą, ale osobnych, elementów.
Klimatyzatory, osuszając powietrze, zatrzymują wzrost zanieczyszczeń oraz pleśni. Odpowiednio wypoziomowana wilgotność pomieszczenia zapewnia również dłuższą wilgotność domu oraz używanych urządzeń.
Klimatyzacja to oszczędność pieniędzy. Przy stosowaniu pomp ciepła ograniczyć można zużycie energii w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych.

Klimatyzacja wpływa bardzo pozytywnie na jakość wewnętrznego powietrza, co znajduje odzwierciedlenie w zdrowiu użytkowników. Dzięki stosowaniu wielostopniowych filtrów, klimatyzatory oczyszczają powietrze z kurzu, pyłków i dymu. Wpływają korzystnie na walkę z wirusami i grzybami.
Niezależnie od miejsca zainstalowania klimatyzacji, warto pamiętać, że wymaga ona konserwacji i czyszczenia. Ich brak może powodować nasilenie alergii, pogorszenie samopoczucia i wzrost zachorowań. Dlatego nie można zapominać o serwisowaniu urządzeń klimatyzacyjnych. Nie wolno tego traktować jako zło konieczne a wyłącznie jako inwestycję w zdrowie!
Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach bardzo dużo osób pracuje przy komputerze. A sprawnie działający układ klimatyzacyjny pozytywnie wpływa na działanie urządzeń elektronicznych!